KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckningar 16416048

nr 1641 6048

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Kolteckningar, 2 st, Modellstudier. Signerade. Bildmått: 32x26 - 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x40 cm

Kondition: en oramad,

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

måndag 9 september 2024
kl 19:31:00

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg